QUALIFIERS South

List of Qualifiers for SILVER PLATE South 2014 in alphabetical order:

First Name

Last Name

Sex

School

County

GFScore

Tom Adams B Yateley Manor Hants 4.5
Temiloluwa Aderogba G Sacred Heart Essex 4
Rajan Allenby B Windlesham House Sussex 4
Hajane Anbukumar B Castles JCC/Whitgift Surrey 4.5
Helen Archer-Lock G Abbey Berkshire 3.5
Matthew Armstrong B Maidenbower Junior Sussex 4
Gabriel Aroesty B Vineyard Surrey 4
George Atalla B Lochinver House Herts 3.5
Dev Atara B Yateley Manor Hants 4
Oliver Bacon B Offwell PS Devon 3.5
Maximillian Baldock B SS Mary & John CE Primary Oxon 3.5
Gabriel Balouka Myers B Mill Hill County High Middx 4
Raphael Balouka Myers B Garden Suburb Middx 3.5
Reuben Balouka Myers B Mill Hill County High Middx 4
Saahil Bansal B ACES Chess Club Kent 4
Izzy Baron-Cohen B Akiva School Middlesex 4
James Beckinsale B St. Piran’s Berkshire 3.5
Max Bennett B West Park Sussex 3.5
Oliver Beresford-Browne B Oldfield Park Somerset 4
Samuel Beukes B Homefield Surrey 4.5
Rahul Bhatt B Magdalen College Oxon 3.5
Daniel Blythe B Caterham Prep Surrey 3.5
Roland Bourne B Ashdown House Sussex 4
Emily Bramah G St Mary’s Middx 4
Jake Breindel B QE Boys Herts 3.5
Callum Brewer B Sussex Junior Chess Sussex 4
Jonathan Britnell B Wallands Primary Sussex 4
Oliver Broadbelt B Cranmore Prep Surrey 3.5
Tristan Bromelow B Fairlop Primary Essex 4
Joshua Brough B Gerrards Cross C of E Bucks 3.5
Charlotte Bruce G Bromley High Kent 4
Thomas Bull B Cranmore Surrey 3.5
Holly Bundy G Bradford & Valley Youth Club/The Paragon Wiltshire 3.5
Sam Bundy B Bradford & Valley Youth Club/The Paragon Wiltshire 3.5
Jasmine Burgess G Oxford Spires Academy Oxon 4
Sarisha Burt G Putney High Surrey 4
Max Bushby B Worthing Knights JCC Sussex 3.5
Jack Carter B Moulsford Prep Berkshire 4
Kimball Catling B Claremont Primary Kent 3.5
Mansa Chandar G Hants SC/Shakespeare Junior Hants 3.5
Yubo Choong B Brookland Infant Middlesex 4
Adam Choudhury B Homefield Surrey 3.5
Meytal Cohen G Barnet Knights/Brookland Middx 3.5
Alex Collyer B Anglo-European Essex 3.5
Andrew Corbally B Prae Wood Herts 4
Nicholas Crawford B Aldro Surrey 3.5
Alistair Creer B Worthing Knights JCC Sussex 3.5
Edward Cross B Chevening Kent 3.5
Matei Cumpatescu B Forest Row Sussex 3.5
Elena Currah G Crowborough Chess Club Sussex 4
Giovanni Currah B Crowborough Chess Club Sussex 4
Guy David B New End Primary Middx 3.5
Laura Davidson G Coworth/Flexlands Surrey 4
Alexander Davies B Homefield Surrey 3.5
Leonardo Demetriou B St Andrews Middx 4.5
Tarun Desai B Wimbledon Common Prep Surrey 4.5
Maxim Dobrynin B Berkshire JCA/Brightwalton Berkshire 3.5
Henry Dorman B Aldro Surrey 4
Dana Dostanova G North London Collegiate Middx 4
Leah Douglas G Birchwood Grove Sussex 4
Katherine Driscoll G Chalfont St Peter Bucks 4
William Driscoll B Dr Challoner’s GS Bucks 4
Daniel D’Souza-Eva B Magdalen College S Oxon 3.5
Luke Eadie B Summer Fields Oxon 3.5
Karan Elangovan B St Edward’s Bucks 3.5
Edward Ellam B Dulwich Prep Surrey 4
James Emery B Archdeacon Cambridge Primary Middx 3.5
Adam Faulkner B Harlands Sussex 4
Oliver Faulkner B Harlands Sussex 4
Logan Fear B Homefield Surrey 4
Matthew Ferone B Aylesbury GS Bucks 3.5
Elizabeth Finn G Sussex Junior Chess Sussex 4
Thomas Finn B Sussex Junior Chess Sussex 4
Jack Finnis B Aldro Surrey 4
Bluebelle Flint G St Catherine’s Surrey 3.5
Matthew Forster B Forest School Sussex 3.5
Jack Frith B Oldfield Park Somerset 3.5
Harvey Garnaut B SS Mary & John CE Primary Oxon 4
Aimee Gee-grant G Channing Junior Middx 3.5
Elias Gélain-Sohn B Westminster Under Middx 4
Adam Gemmell B Aldwickbury School Herts 4
Justus J. Genthe B Westleigh Junior Essex 3.5
Matthew Gillow B Wolvercote Primary Oxon 3.5
Gayathri Giritharan G Radlett Prep Herts 4
Avi Gogna B Habs Boys Herts 4
Daniel Goodlad B Eversley Primary Middx 3.5
Stephen Goodlad B Eversley Primary Middx 3.5
Felipe Goodman B Lyndhurst Surrey 4
Flynn Gordon B John Betts Primary Middx 3.5
Mason Graves-Brown B Dulwich Prep / ACES Kent 4
Edward Gray B Sussex Junior Chess Sussex 3.5
Matthew Gray B Aldro Surrey 3.5
Kenneth Greenshields B Stoberry Park Somerset 4.5
Daniel Guldemond B St Thomas A Becket Junior Sussex 3.5
Leif Hafstad B Exeter Junior Devon 3.5
Martin Hands B St Johns Walham Green Middx 4
Joshua Hanouka B Golder’s Hill Middx 3.5
Annalise Hansen G Caterham Prep Surrey 4.5
Teymour Harandi B Wetherby Pre-prep Middx 3.5
Rafe Harding B Notting Hill Prep Middx 4
Marianne Hauer G Cumnor Chess Club/Bartholomew Oxon 4
Alec Hedger B English Martyrs Sussex 4
Mark Hewitt B Horsham JCC Sussex 3.5
Henry Hickey B Aldro Surrey 4
Joshua Hickingbotham B Birchwood Grove Sussex 3.5
Callum Howson B St Dunstan’s Surrey 3.5
Edward Hu B QE Boys Herts 4
Ted Hughes B Hastings Chess Club Sussex 3.5
Dylan Hung B City of London/Barnet Knights Middx 3.5
Adam Hussain B Truro Prep Cornwall 4
Elizabeth Ivanov G North London Collegiate Middx 4.5
Leonora Ives G Cumnor Chess Club Berks 4
Leo Iwasaki B Magdalen College Oxon 3.5
Nadia Jaufarally G Hamilton Essex 4.5
Jash Jhaveri B Colet Court Surrey 4
Harris Johnston B Brookland Infant School Middx 4
Gaurav Kamath B Oakfield First School Berkshire 3.5
Sasha Kamotskiy B Bradford & Avon Valley Youth Club/Fitzmaurice Wilts 4
Drew Kansara B Copthorne Junior School Sussex 3.5
Maya Kapila G Wimbledon High Surrey 3.5
Gurveen Kapoor B Our Lady of Peace Bucks 4
Devin Karia B Barnet Knights/Coldfall Middx 3.5
Rishul Karia B Queen Elizabeth/Barnet Middx 3.5
Sanjana Karthikeyan G London Meed Sussex 4
Batuhan Kaya B St Andrews Prep Sussex 4
Maxwell Kendall B Crowborough Chess Club Sussex 3.5
Samir Khan B Oldfield Park Somerset 4
Krishna Dee Kini B Crawley JCC Sussex 4
Vishnu Kirupabaran B Habs Boys Middx 3.5
Thomas Koshy B Shrewsbury Lodge Surrey 3.5
Yuvraj Kumar B Combe Down Somerset 4
Xavier Laurillard B Ashtead JCC/Danes Hill Surrey 3.5
Kiran Lee B Homefield Surrey 3.5
Marielle Lee G William Fletcher Primary Oxon 3.5
Neirin Leggett B Ashley Surrey 4
Jacob Leigh B The Hall Middx 3.5
Alex Leslie B Habs Boys Herts 4
Oren Levene B JCOSS Herts 4
Abigail Lloyd G Lordship Farm Herts 3.5
Charley Lo B Bournes Green Essex 3.5
Matthew Longtin B Colet Court Surrey 4
Felix Lorriman B Sheen Mount Primary Surrey 3.5
John Louzonis B home educated Middlesex 4
William Lovell B The Hall Middx 3.5
Jayden Lu B Milbourne Lodge Surrey 3.5
Marco Ma B King Edward VI Hampshire 3.5
Callum MacDonald Connolly B Oldfield Park Somerset 3.5
Mark Magura B Amesbury School Sussex 3.5
Lara Mallin G Channing junior Middx 4
Barisith Manoharan B Lawn Wiltshire 4
Anna Markova G St Cecilia’s Surrey 3.5
Samuel McConnell B Westminster Under Middx 4
Oliver McCourt B Great Walstead Sussex 3.5
Matthew McLachlan B Basingstoke CC/RGS Guildford Hants 4
Duncan Meazzo B Gayhurst Bucks 3.5
Harshil Mehta B Alpha Prep Middx 3.5
Richard Meikle-Briggs B Gunnersbury Middx 4
Charlie Metcalfe B Claremont Primary Kent 4
Rory Middlemiss B Windlesham House Sussex 3.5
Victor Mikheev B Hall Middx 4
Euan Miles B Caversham Oxon 4.5
Alex Miller B Broadwater CE School Sussex 3.5
Dominic Miller B Worthing Knights JCC Sussex 3.5
Ruben Singh Modare B Malden Parochial Surrey 3.5
Maria Morozova G Sutton High Surrey 4
Tatiana Mouzykantskii G Nottinghill Prep Middx 4
Charukgan Muhunthan B Eastcourt Essex 4
Partha Mulay B City of London Essex 4
Tejas Mulay B East Court Independent Essex 4
Lydia Munn G Rocks Park Primary Sussex 4.5
Om Muthukumar B Habs Boys Herts 3.5
George Neale B Broadwater CE School Sussex 4
Ruby Nunns G London Meed Sussex 4
Angus Oaten B Hastings Chess Club Sussex 3.5
Bridie O’Leary G St Joseph’s Surrey 3.5
Adil Omar-Mufti B Radstock Berkshire 3.5
Fabian Orde B Holy Cross Primary Sussex 3.5
Adam Palmer B Homefield Surrey 4
Alexander Pang B Habs Boys Herts 3.5
Freddie Parekh-Glitsch B Magdalen College Oxon 4.5
Rikin Parikh B Eltham College Junior Kent 3.5
Cameron Parish B Westleigh Junior Essex 4
Barney Pridmore B Stoberry Park Somerset 4
Pramoth Ragavan B King’s College Surrey 4.5
Phoebe Ralph G Sussex Junior Chess Sussex 3.5
Ajith Ramanathan B Manor Lodge Herts 3.5
Sai Vigneshwar Ramesh B Torquay Boys Grammar Devon 3.5
Oscar Rampley B Coldfall Primary School Middx 3.5
Jeremy Ramsey B Westminster Under Middx 4
Bill Read B The Batt C of E Primary Oxon 4.5
Liam Reed B North Bridge House Prep Middlesex 4
Tai Remus Elliot B Heathside Prep Middx 3.5
Harvey Richings B Marazion Cornwall 4
Alexander Riley B Windlesham School Sussex 3.5
David Robjohns B Portsmouth Grammar Hants 3.5
Thomas Rousell B Birchwood Grove Sussex 3.5
Sarah Rudd G Holy Cross Prep Surrey 4
Kyle Rundstrom B King’s College Surrey 4.5
Ryan Rundstrom B Colet Court Surrey 3.5
Giulio Sahinoz B Friends Junior Essex 3.5
Samir Samadov B University College/Richmond JCC Middx 4
JuJu Samworth-Calvier B Worthing Knights JCC Sussex 3.5
Nathaniel Sanchez B Ankur Chess Royals Middx 3.5
Nihaal Singh Sandhu B Brentwood Prep Essex 3.5
Jacqueline Sanitt G Garden Suburb Middx 4
Aadarsh Saravanan B Daiglen Essex 3.5
Oscar Selby B Stamford Green Surrey 3.5
Daniel Seymour B Bradford & Avon Valley Youth Club/Christ Church Wiltshire 4
Ashin Shah B Radlett Prep Herts 3.5
Noah Shapiro B Akiva School Middlesex 4
Naavya Sharma B Staines Prep Middx 4
Anum Sheikh G Christchurch Primary Essex 4
Movses Shirinyan B Cumnor C of E Primary Berks 3.5
Izzudeen Shoubaki B Burlington Surrey 4.5
Zoya Siddiqui G Sheen Mount Surrey 3.5
Max Silverman B Golder’s Hill Middx 3.5
Isaac Silverov B Sheen Mount Surrey 3.5
Manraj Singh B Habs Boys Herts 4
Anna Sitsapesan G St Joseph’s Catholic Primary Oxon 3.5
Shayndhan Sivanathan B Queen Elizabeth’s Boys Middx 3.5
Charles F Smith B Russell Surrey 3.5
Annabelle Snell G Sheet Hants 3.5
Achyuttam Soni B Lowbrook Academy Berkshire 4
Alexis Sophronas B St Mary’s Junior Carshalton Surrey 3.5
Alfie Spicer B Heycroft Primary Essex 4
Hari Stewart B Shrewbury Lodge Surrey 4
Benjamin Sturgis B Birchwood Grove Sussex 3.5
Madhav Suraj B Beechwood Sacred Heart Kent 3.5
Sofia Syed G Basingstoke CC Hants 3.5
Oliver Tang B Sheen Mount Surrey 3.5
Gabriel Thompson B Kingston Grammar Surrey 3.5
Oliver Thorne B Forest School Sussex 3.5
Oliver Thornley B Hawthorns School Berkshire 4
Thomas Thorogood B West Park Sussex 3.5
Richard Thurlby B St Jude’s Hants 4
Alex Timbrell B Oldfield Park Somerset 3.5
Kosei Toki B Coldfall Middx 4
Henry Tomkins B Burgess Hill JC Sussex 3.5
Megan Tubb G Abbey School Dorset 4
Max Tulloch B Thorpe House, Gerrards Cross Bucks 3.5
Oliver Tulloch B Gerrards Cross C of E Bucks 4
Zach Tydeman B The Hall Middx 4
Michael Uriely B Westminster Under School Middx 4
Hansal Vaikkath B Loxford Science & Technology Essex 3.5
Luke Vallis B Burnham Grammar (Bucks) Berkshire 4
Ruben Van der Lubbe B The Hall Middx 3.5
Toby Van Mook B Danes Hill Surrey 4
Ralitza Vanguelova G North London Collegiate Middx 4
Daniel Varney B The Marlborough Oxon 4
Vishnuja Vaseekaran G Reddiford Middx 4
Suriya Velayudham B Beechwood Sacred Heart Kent 3.5
Shlok Verma B Cranbrook Primary Essex 4
Ananth Vijayakumar B Southborough High Surrey 4
Prashast Vir B King’s College Surrey 4
Sava Vujnovic B Hoe Bridge Surrey 3.5
Shareef Wadud B Furzedown Surrey 3.5
Kashmea Wahi G Nottinghill & Ealing HS Middx 4
Dominic Walker B West Park Sussex 3.5
James Walker B West Park Sussex 3.5
Alexander He Wang B Chase Bridge/Richmond JCC Middlesex 3.5
Andy Wang B Widcombe Somerset 4
Tess Weaver G Wimbledon High Surrey 4
Abigail Weersing G R.A. Butler Junior Essex 3.5
Sarah Weersing G R A Butler Essex 3.5
Oliver White B Moonrakers/Ogbourne Wiltshire 4
Torrin Whiting G St Philips Primary Sussex 4
Kyiga Wilberforce G Hastings Chess Club Sussex 3.5
Joseph Williams B St Mary’s CE Middx 4
David Winsor B Dolphin Berkshire 4
Haotian Wu B John Betts Middx 4
Jacob Yoon B Barnet Knights/Vita et Pax Herts 4
Gregory Yu B Priory Surrey 3.5
Leo Yu B Crowborough Chess Club Sussex 4
Adrian Zakuti B New End Primary Middx 3.5
Kishan Zala B St Anne’s Heath Surrey 3.5

Comments are closed.