QUALIFIERS North

List of Qualifiers in alphabetical order:

First Name
Last Name
Sex
School
County
GF Score
Rohan Aggarwal B King Edward VI Camp Hill Worcs 3.5
Hasan Ahmed B Blue Coat Warwickshire 4
Brodie Aitken B Underbank Primary Lanarkshire 3.5
Aarthy Aravind G Grappenhall JCC Cheshire 4
Michael Ashworth B Musketeers/Sir Thomas Rich’s Glos 4.5
Robert Ashworth B Musketeers/Sir Thomas Rich’s Glos 3.5
Neel Badhe B Nottingham Notts 4.5
Zayan Baig B Nottingham High Junior Notts 4
Isaac Barden B Perse Prep Cambs 4
Finn Barker B Our Lady of Pity Cheshire 4
Ben Barnes B Laxton Junior Northamptonshire 3.5
Ishaan Bedi B West Notts CC Notts 3.5
Mohammed Benhamida B St Raphaels RC Primary Cheshire 4
Kiera Bentley G Fernwood Notts 4
Samuel Berry B Aughton St Michaels Lancashire 3.5
Suwetha Bhavanandan G Bablake Warwickshire 3.5
Yucheng Bian B Norwich JCC/Robert Kett Norfolk 3.5
Jasper Blount B Crackley Hall Warwickshire 4.5
Isabella Bonev G Fernwood Notts 4
Joe Brennan B Bolton Boys Lancs 3.5
Thomas Brown B Brookvale High Leics 3.5
Aaron Bruce B Kirkby-on-Bain Lincs 3.5
Tom Calveley B Laxton Junior Northamptonshire 4
Harshith Chakka B Gosforth N’umberland 3.5
Sriram Chakka B Broadway East Northumberland 3.5
Tobiasz Chatys B Flowery Fields Junior Cheshire 4
Abhijay Chawda B Kings  Chester Cheshire 3.5
Siena Choi G Aughton St Michaels Lancashire 4
Ebony Chrystal-Murtha G Westgarth Yorkshire 4
Daniel Chung B Gowerton Glam 4
Seth Collinson B Wirral Grammar for Boys Cheshire 3.5
Dietah Connolly Sams B Edinburgh CC Midlothian 4.5
Lukah Connolly Sams B Edinburgh CC Midlothian 4
Isabella Cook G 3 C’s Lancs 4
James Corbishley B Grange-over-Sands Cumberland 4
Oliver Crook B Lancashire 4.5
Daniel Dable B Highfield Priory Lancashire 4
Holden Davis B Queen Elizabeth’s Grammar Cumberland 4
Gabrielle Dawson G Newcastle Prep N’umberland 3.5
James Dessent B Leeds JCC Yorkshire 3.5
James Dettmann B Pete’s Potentials Glos 3.5
Paul Dettmann B Pete’s Potentials Glos 3.5
Bindu Doddi G Howells Glam 3.5
Samuel Dominguez Middle B St Mary’s Primary Herefordshire 3.5
Elise Donohoe G 3 c’S/Mossley Hollins Lancs 3.5
Tom Duxbury B Edgworth Lancs 4
Victor Edwards B Fairfield Prep Leicestershire 4
Oscar Ellis B Norwich JCC/Gresham’s Norfolk 4
Selim Erdogan B Trent Vale St John’s Staffs 4
Milad Fadakar-Bany B Nottingham High Junior Notts 4
Andrew Forster B Underbank Primary Lanarkshire 4
Andrew Foxhall B Sketty Glam 4.5
James Foy B Southport Chess Club Lancashire 3.5
Joseph Friar B Worcester JCA Worcs 4.5
Benjamin Fuller B Worcester JCA/Nunnery Wood High Worcs 3.5
Daniel Garcia-Leon B Bury Knights JCC Suffolk 4
Astrid Gibara G Hallfield Warwickshire 4
Ethan Gilman-Hawkes B Burbage/St Edwards A Staffs 3.5
Jack Gladwin B Holy Trinity Dobcross Lancs 4
Persia Golzar G St Anthony’s RC Primary Cheshire 3.5
Samuel Goodfellow B Dell Monmouthshire 3.5
Bobby Green B RGS Newcastle Northumberland 4.5
Stephan Griffiths B Dell Monmouthshire 4.5
Adam Harkanyi B New Brighton Primary Cheshire 3.5
Greg Harkanyi B New Brighton Primary Cheshire 3.5
George Harman B St Philip’s/Worsley Lancs 4
Emma Harris G King’s College S Cambridgeshire 3.5
Sam Hayman B 3 C’s Lancs 3.5
Jack Healings B Newcastle Staffs 3.5
Miles Hemingway B SASCA Yorkshire 4
Theo Hepburn B Richard Pate’s Glos 3.5
Ewan Herd B Grappenhall JCC Cheshire 3.5
Mercedes Hobkirk-Capps G Glos 3.5
Venetia Hobkirk-Capps G Glos 4
Dominic Holmes B Bloxwich JCC Staffs 4.5
William Holmes B Our Lady’s Wellingborough Northamptonshire 3.5
Rachel Horton G 3 C’s Lancs 4
Chirag Hosdurga B Pete’s Potentials/Henleaze Gloucestershire 4
Billy Hudson B Castle House Shropshire 3.5
Felix Hunter B Jordanhill Renfrew 3.5
Daniyal Ilyas B Hallfield Warwickshire 3.5
Brandon Ingle B Laxton Junior Northamptonshire 3.5
Philip Inglis B Flora Stevenson Midlothian 3.5
Andrew Irvine B Grange Over Sands Junior Chess Club Cumberland 3.5
Chad P Jackson B Burbage/St Edwards A Staffs 3.5
Julius Jackson B Cambridge Steiner Cambridgeshire 4
Kane J Jackson B Burbage/St Edwards A Staffs 3.5
Robert D Jackson B Buxton Community College/St Edwards A Staffs 3.5
Nathanael Jacob B Holywell Primary Leicestershire 3.5
Alexander Jarvis B King Edward’s Staffs 4
Adam John B Bury Knights JCC Suffolk 4
Alan John B Bury Knights JCC Suffolk 4
Toby Johnson-Jones B 3 C’s Lancs 4
Matthew Jones B Sacred Heart Catholic Primary Lancashire 3.5
Siân C Jones G St Edward’s Academy Staffs 3.5
Rohit Jose B  Checkmates Worcs 3.5
Tobias Juszt B Abbey Suffolk 4
Theo Kalargeros B Broad Street Warwickshire 3.5
Nayana Kalavala G Howells Glam 4
Toby Kan B Musketeers/Emerson Green Gloucestershire 4
James Kelly B The King’s School, Grantham Lincs 3.5
Euan Kenny B Haslingfield Cambs 4
Hashim Khan B Bradford Knights Yorkshire 3.5
Anton Kopanitsa B St Paul’s Cambridgeshire 4
Aman Koria B King Henry VIII Warwickshire 3.5
Anish Kotamarthi B Newcastle CC Staffs 3.5
Karamveer Kulair B Mayfield Prep Staffs 3.5
Rebecca Lamb G Bishopton Renfrew 3.5
Benjamin Lee B QEH Bristol Glos 4
Nicholas Lees B Malcolm Sargent PS Lincolnshire 4
Kim Wai Leong B Mooside Primary Lancashire 3.5
Alana Leung G Fernwood Notts 3.5
Max Littlewood B Penistone GS Yorkshire 4
Matthew Lo B Fairfield Prep Leicestershire 4.5
Aishwarya Lutchman-Singh G Cathedral Glam 4
Ellie Lyons G Round Hill Notts 4
Duncan MacDonald B Birchgrove Glam 4
Harry Madden B Landau Forte Derbyshire 3.5
Patrick Magill B Newcastle Prep Northumberland 4
Ihsaan Mahmood B Yarm Yorkshire 3.5
Matthew Mairs B Cundall Manor Yorkshire 4
Ritika Maladkar G Fernwood Notts 3.5
Adam Malik B King Edward’s Warks 3.5
Rohan Mascarenhas B Robert Owen Primary Lanarkshire 4
Joshua T Mathew B St Thomas Aquinas Staffs 3.5
Amelia Matson G Fosse Way Academy Lincolnshire 3.5
Jamie McIntosh B RGS Newcastle Northumberland 4.5
Rachel McIntosh G St Mary’s Mons 3.5
Jake Meager B Yarm Yorkshire 4
Joseph Meisner B Laxton Junior Northamptonshire 4.5
Vidura Mendis B Fernwood Notts 4
Jacob Mercer B Ladymount RC Primary Cheshire 4
Angus Michell B Sciennes Midlothian 4
Theo Michell B Sciennes Midlothian 3.5
Andrei Mihai B Westwood College Staffs 3.5
Max Miller B Great Houghton Prep Northamptonshire 4.5
Adam Millington B 3 C’s Lancs 3.5
Arya Misra G Hallfield Warwickshire 3.5
Kaitlyn Mistry G Abbey Road Notts 4
Chinmay Monga B King Edward’s Warwickshire 4
Peter Mottram-Epson B Leicester Grammar Leics 4
William Mullaney B Pete’s Potentials Glos 4
Kishore Murugesh B Tower Road Academy, Boston Lincolnshire 3.5
James Neve B Urmston Lancs 4
Oliver Nicholls B Bredon Hancocks Endowed Worcs 3.5
Koushic Padmanabhan B Leeds JCC Yorkshire 4
Krishan Patel B Blackwood Primary Staffs 4
Calvin Patterson B Childrens Chess Co Down 4
Hannah Patterson G Childrens Chess Co Down 3.5
Phoebe Patterson G Childrens Chess Co Down 4
Taylor Pearson B West Notts CC Notts 4.5
Charles Pickering B Norwich JCC/THLPS Norfolk 3.5
Benjamin Poole B Milton Road Cambridgeshire 4
Jacob Preston B Clayton Hall College Staffs 3.5
William Preston B Little Hill Primary Leicestershire 4
Ethan Pugh B Bradford Knights Yorkshire 4
Ben Raine B West Notts CC Leics 3.5
Daniel Rajapandian B Kings  Chester Cheshire 3.5
Abhinav Ramisetty B Yarm Yorkshire 3.5
Ifan Rathbone-Jones B Sandycroft County Primary Flintshire 4
Samuel Raynor-Freman B SASCA Yorkshire 3.5
Ryan Reed B Malcolm Arnold Academy Northants 4.5
Jake Ribeiro B Henleaze Junior Gloucestershire 4
Joshua Rice B Sacred Heart Catholic Primary Lancashire 3.5
Roman Rivera B Sacred Heart Catholic Primary Lancashire 3.5
Alexandra Roberts G St Raphaels RC Primary Cheshire 4
Owen Robinson B Corby Business Academy Northants 3.5
Joshua Roque B Sacred Heart Catholic Primary Lancashire 3.5
Theo Rowe B Pocklington Yorkshire 3.5
Eleanor Rowlandson G Aughton St Michaels Lancashire 3.5
Mario Saenz de Villaverde B Bury Knights JCC Suffolk 4
Karam Sangha B West Notts CC Notts 4
Preethi Saravanan G Norwich JCC/Cliff Pk Norfolk 4
Saahat Satyam B Nottingham High Junior Notts 4
Daniel Savidge B Kings  Chester Cheshire 4
Zach Schrijver Maydew B Old Hall Shropshire 3.5
Krystian Shine B Solihull Warwickshire 4
Benjamin Sinclair-Shaw B Bootham Yorkshire 3.5
Aaryan Singh B Stafford Grammar Staffs 4
Tom Skerrett B Hereford Cathedral Junior Herefordshire 3.5
Andrew Smith B King Henry VIII Warwickshire 3.5
George Smith B Dell Mons 3.5
Jacob Z Smith B St Edward’s Academy Staffs 3.5
John-Paul Smith-McGloin B Round Hill Notts 4
Ammar Soni B Yarm Yorkshire 4
Leann Stewart G Jesse Gray Notts 3.5
Dylan Stoeber B King’s Acremont Cambridgeshire 4
Kai Sun B Meridian Cambridgeshire 4
Yash Suribhatla B Fairfield Prep Leicestershire 4
Owen Sutherland B Bishopton Primary Renfrewshire 4
Adam Syposz B Cambridge Chess & Go Cambridgeshire 4.5
Zane Tam-McMillan B Queen Elizabeth GS Yorkshire 3.5
Sai Tangirala B Queen Elizabeth GS Yorkshire 4
Rishi Tanna B Perse Prep Cambs 3.5
Anthony Tatar B Our Lady of Pity Cheshire 4.5
Macey Taylor G Sandycroft County Primary Flintshire 4
Abhishek Thakar B Nottingham High Junior Notts 4
Mate Ther B Leeds JCC Yorkshire 4.5
Cameron Thomas B Badgerbrook Primary Leicestershire 3.5
Denny Thomas B Sacred Heart Catholic Primary Lancashire 3.5
Jakub Thompson B Calpe Chess Club Gibraltar 4
Liam Thomson B Bablake Warwickshire 4
Luke Tooth B Bourne GS Lincs 4.5
Jack Tye B Musketeers Gloucestershire 3.5
Shara Vijay Kumar G Wakefield GHS Yorkshire 3.5
James Wainwright B Lisle Marsden Academy Lincolnshire 4
John Wall B Forest Hall N’umberland 4
Jake Whitfield B William Gilbert Derbyshire 4
Lydia Williamson G Abbey Road Notts 3.5
Mathilde Willson-Drummond G Fernwood Notts 3.5
Fraser Wilson B SASCA Yorkshire 4
Alex Wood B Hey with Zion Lancs 4
Aaron C Woolliscroft B St Edward’s Academy Staffs 3.5
Harvey Wright B Southport Chess Club Lancashire 4
James Xu B Chesterton Cambs 4
Daniel Zailer-Fletcher B King’s College S Cambridgeshire 4
Hanif Zaman B Heaton Manor N’umberland 4
Wen Zhong G Milton Road Cambridgeshire 3.5
Yujian Zou B Perse Prep Cambridgeshire 4