ENTRANTS North

Latest entrants list updated at 12:30pm, 19th Sept 2014

116 players

First Name
Last Name
Section
B/G
Club/School
Hasan Ahmed U11 B Blue Coat School
Brodie Aitken U13 B Hamilton College
Aarthy Aravind U11 G Cheshire
Zayan Baig U9 B Nottinghamshire
Maximillian Baldock U13 B Oxfordshire
Isaac Barden U13 B Perse Prep
Finn Barker U11 B
Mohammed Benhamida U9 B St Raphael’s Primary
Kiera Bentley U11 G Nottinghamshire
Suwetha Bhavanandan U13 G Warwickshire
Jasper Blount U11 B Warwickshire
Isabella Bonev U13 G Fernwood
Thomas Brown U15 B Leicestershire
Aaron Bruce U13 B Kirkby on Bain Primary
Thomas Calveley U13 B Laxton
Abhijay Chawda U13 B The Kings School Chester
James Corbishley U13 B Grange
Daniel Dable U9 B Highfield Priory
Alex Darlington U13 B 3Cs
Gabrielle Dawson U13 G N.P.S.
James Dessent U15 B Yorkshire
James Dettmann U13 B Gloucestershire
Paul Dettmann U17 B Gloucestershire
Bindu Doddi U11 G Glamorgan
Samuel Guillermo Dominguez Middle U13 B Herefordshire
Tom Duxbury U13 B Edgworth
Milad Fadakar-Bany U11 B Nottinghamshire
Andrew Forster U11 B Underbank Primary
James Foy U15 B Lancashire
Benjamin Fuller U17 B Nunnery Wood High / Worcester Junior Chess Academy
Astrid Gibara U9 G Warwickshire
Jack Gladwin U9 B Holy Trinity Dobcross
Persia Golzar U9 G St Anthony’s RC Primary
Samuel Goodfellow U13 B The Dell Primary
George Harman U13 B Worsley / St Philips, Salford
Jack Healings U17 B Cheddleton & Leek Chess Club
Ewan Herd U13 B Grappenhall Chess Club
Mercedes L Hobkirk-Capps U13 G Gloucestershire
Venetia C Hobkirk-Capps U13 G Gloucestershire
Rachel Horton U11 B 3Cs / Beaver Road Primary
Chirag Hosdurga U11 B Henlea
Felix Hunter U13 B Jordanhill
Philip Inglis U11 B Midlothian
Andrew Irvine U13 B Grange Chess Club
Chad Jackson U13 B Leek Chess Club
Julius Jackson U13 B Cambridge Steiner
Robert David Jackson U15 B Leek Chess Club
Kane Joseph Jackson U11 B Leek Chess Club
Nathanael Jacob U11 B Holywell Primary
Alexander Jarvis U17 B King Edwards
Toby Johnson-Jones U11 B 3Cs
Sian Jones U15 G Staffordshire
Rohit Jose U11 B Checkmates
Theo Kalargeros U13 B Stratford Upon Avon Primary
Toby Kan U9 B Gloucestershire
Hashim Khan U13 B Bradford Knights
Anton Kopanitsa U11 B Cambridgeshire
Aman Koria U11 B King Henry VIII
Anish Kotamarthi U13 B Cheshire
Nicholas Lees U9 B Malcolm Sargent PS
Alana Leung U13 G Fernwood
Max Littlewood U17 B Penistone Grammar
Matthew Lo U11 B
Duncan MacDonald U11 B
Bethany Madden U17 G St Benedict
Harry Madden U15 B Landau Furte
Ihsaan Mahmoud U11 B Yarm
Matthew Mairs U11 B Cundall Manor
Rohan Mascarenhas U11 B Lanarkshire
Jamie Alexander McIntosh U11 B Northumberland
Jake Meager U11 B Yarm School
Vidura Mendis U11 B Nottinghamshire
Andrei Mihai U15 B Leek & Cheddleton Chess Club
Kaitlyn Mistry U11 G Nottinghamshire
Chinmay Monga U15 B Warwickshire
Peter Mottram-Epson U13 B Leicestershire
Willliam Mullaney U13 B Pete’s Potentials
Kishore Murugesh U11 B Lincolnshire
James Neve U15 B Urmston Grammar
Oliver Nicholls U9 B Bredon Hancocks
Jacob Preston U15 B Staffordshire
Ethan Pugh U9 B Bradford Knights
Benjamin Raine U15 B Leicestershire
Daniel Rajapandian U13 B The Kings School Chester
Abhinav Ramisetty B Yarm Prep
Ifan Rathbone-Jones U11 B Flintshire
Samuel Raynor-Freeman U13 B High Stoms
Alexandra Roberts U11 G St Raphael’s Catholic Primary
Owen Robinson U17 B Northamptonshire
Saahat Satyam U9 B Nottinghamshire
Zach Schrijver Maydew U11 B Old Hall / Newport Juniors
Krystian Shine U11 B Solihull School
Aaryan Singh U9 B Bloxwich Junior Chess Club
Karamveer Singh Kulair U11 B Staffordshire
Jacob Smith U15 B Westwood College
George Smith U13 B Chepstow
John-Paul Smith McGloin U11 B Nottinghamshire
Ammar Soni U9 B Yarm School
Karam Sungha U15 B Nottingham High
Yash Suribhatla U11 B Leicestershire
Adam Syposz U11 B Cambridge Chess + Go Club
Zane Tam-McMillan U11 B QEGS, Wakefield
Sai Tangirala U13 B
Anthony Tatar U11 B Merseyside
Cameron Thomas U11 B Badgerbrook Primary
Liam Thomson U11 B Coventry Chess Academy
Luke Tooth U15 B Lincolnshire
Jack Tye U13 B Emersons Green
Jake Whitfield U11 B William Gilbert
Mathilde Willson-Drummond U13 G Fernwood
Fraser Wilson U13 B SASCA
Aaron Woolliscroft U13 B Cheddleton & Leek
Harvey Wright U15 B Lancashire
Daniel Zailer-Fletcher U11 B Cambridgeshire
Hanif Zaman U17 B Heaton Manor
Yujian Zou B Perse Prep

 

Comments are closed.