Silver Plate 2015

ENTRANTS

Updated 29/09/2015

Section
First Name
Last Name
School/Club
U12 Vivek Aggala The Mall
U8 Aaryan Agnihotri Beacon
U8 Akaash Agnihotri Beacon
U12 Thomas Angell Ravenscourt Park Prep
U12 Zayaan Ashraf Sir Thomas Rich’s
U10 Nadhmi Auchi Wetherby
U12 Bethany Austin Hambridge
U10 Abhay Bahl Milbourne Lodge
U8 Yayin Bajpayee Early Knights/Templewood
U10 Theo Baldock SS Mary & John Primary
U8 Dylan Barrett FalconsĀ  for Boys Pre Prep / West London JCC
U10 Freddie Beneat Rush Common / Witney Juniors
U12 Joshua Beukes Homefield
U8 Samuel Beukes Homefield
U8 Kaia Bhatoolaul Brook Field
U14 Daniel Blythe Caterham Prep
U10 Laura Borland Ardingly College
U10 Lars Carbonez North Bridge House
U10 Leon Carey Archdeacon Cambridge
U10 Fraser Caves Heycroft Primary
U10 Sagnik Chatterjee Staines Prep
U10 Stevie Clark Broadwater
U12 Connor Clarke Sherrardswood
U14 Elliot Cocks King Edward VI Grammar
U12 Liam Dalziel Beckley Primary
U8 Emily Davie Surrey Hills
U10 Aaron Dhillon Eltham College
U10 Kai Din Queen Eleanor’s/Guildford
U12 Orla Dorman ACES
U10 Lucas Downing Dulwich Prep
U8 Lucas Edwards Wimbledon Park Primary
U12 James Emery Hampton
U8 Adam Faidi UCS
U8 Ernie Fields High Ham
U12 Bluebelle Flint St Catherine’s
U12 Arizona Foakes Colchester County High
U12 Jack Frith Oldfield Park
U10 Krishan Giritharan Radlett Prep
U12 Felipe Goodman Meadowbrook Montessori
U8 Alfie Grant Yerbury/Barnet Knights
U12 Isaac Handley The Judd
U10 Patrick Handley Solefield Preparatory
U10 Martin Hands St John’s Walham Green
U10 Billy Hopkins The Vale / Worthing Knights
U8 Lucy Hopkirk Crowborough Chess Club
U12 Thomas Hosken Old Bexley Primary
U12 Henry Howells Kingsbridge CPS
U10 Adam Hussain Truro Prep
U14 Oscar Idle Oxford Spires Academy
U12 Ali Imam-Sadeque Colet Court
U10 Neha Iyer St David’s College
U8 Zoe Johnson Colchester JCC/North Primary
U14 Nikhil Kadambadi Reading
U12 Gurveen Kapoor Burnham Grammar
U12 Ishan Karurkar Merchant Teylors’
U10 Eloise Kay Birchwood Grove
U10 Thomas Koshy Shrewsbury House
U8 Henry Laurillard Ashtead JCC/Cranleigh
U12 Tomas Le Rendu New KingsĀ  / Richmond
U10 Joseph Leake West Park
U12 David Liu St Mary’s / Basingstoke
U8 Idhant Lodha Homefield
U10 Lakshya Lokwani Eltham College
U14 Matthew Longtin Colet Court
U10 Anna Markova St Cecilia’s
U12 Alexander Marsden -Forrest Marylebone Boys
U8 Holly Maxwell Wimbledon High
U10 Rohan McCauley Surbiton High Boys Prep
U8 Jessica Mellor Guildford High
U10 Daniel Merlini St Joseph’s
U8 Isabelle Merriman Guildford High
U10 Solomon Mitchell Wallands Primary
U12 Guganeshan Muralitharan West Lodge
U8 Maanav Nagda Haberdashers’ Aske’s Boys
U10 Ruby Nunns London Meed
U12 Angus Oaten Hastings Chess Club
U14 Bridie O’Leary St Andrew’s
U10 Theodore Panchev Solefield Preparatory
U10 Felicity Pettit Tormead / Guildford JCC
U12 Ben Power Hastings Chess Club
U10 Md Dillon Rahman St. Paul’s Primary
U10 Ronit Raj Staines Prep
U12 Simon Ralph Amherst
U10 Hugo Rayner William Fletcher Primary
U12 Santiago Reyes-Garcia St Pauls Catholic College
U14 Kyle Rundstrom King’s College
U12 Ryan Rundstrom Colet Court
U12 Ryan Sargent Downlands
U8 Zach Saurymper Haberdashers’ Aske’s Boys
U10 Naavya Sharma Staines Prep
U14 Tom Shepherd Magdalen College
U10 Samuel Simpson St Francis Catholic Primary
U10 Raphaela Sinclair Putney High
U12 Aditya Singh Reading
U10 Madhav Suraj Beechwood Sacred Heart
U8 Tejaswini Swain North London Collegiate
U10 Fiona Thet Oldfield Park
U8 Jijjith Thukaram Homefield
U10 Alex Timbrell Oldfield Park
U12 Henry Tomkins St Wilfrids Catholic Primary / Burgess Hill Junior Chess
U10 Gavin Tsui Homefield
U10 Suriya Velayudham Beechwood Sacred Heart
U17 Ananth Vijayakumar Southborough High/Ealing Juniors
U10 Callum Vyse Broadwater
U14 Will Walshe-Grey Lewes Old Grammar/Sussex JC
U14 Seb Watkins Dragon / Witney CC
U14 Dominic Wells Caterham Prep
U8 Kimmie West Guildford High